Yeni Fiat Egea Testi

Baktım reklam güzel olmuş, Cumartesi günü en yakınımdaki Fiat showroom’una gidip bi test sürüşü yapayım dedim.

Araç biraz kaslı görünümlü, fena durmuyor. Önden, arkadan, yandan süper olmasa da şık. Bagaj kapağının bağlantıları Linea’nın aksine bagaj içinde. Bunu beğenmedim. Ayrıca nedense bagaç kapağında tutamak yok. Linea’da vardı halbuki.

İçine gelince. Orta konsolun tepesine kocaman LCD sanki sonradan konmuş gibi Hiç şık değil. Bluetooth ile telefonu bağlamak mümkün, denedim. Ama cep telefonundaki müzikleri bluetooth ile bağlanıp dinlemek mümkün değil. Çok şaşırdım ve hayret ettim. Yıl 2015, Fiat hala bluetooth ile müzik dinletemiyor. Pes yani. Ama yine de bir yol var, AUX girişi vitesin hemen önünde USB gişinin yanında, kolay ulaşılabilir duruyor. Kablodan kurtuluş yok yani.

Arka koltuklar için Linea’da bulunan difüzör Egea’da yok! Başka bir şok daha.  Otomatik vites seçeneği (en azından dizel için) 2016 sonuna kadar yokmuş. Al sana Osmanlı tokadı! Tanıtım fotoğraflarında otomatik vites yok muydu sahi?

Bir de bakalım yolda nasıl dedik test sürüşü için direksiyon başına geçtim. Oğlum aldırışsız şekilde arka koltuğa oturdu, etrafına bakınıyor. Gaziemir Poyraz Oto’dan çıktık, havalimanı yönünde bir kaç kilometre kullandım. Elektrik destekli direksiyon gayet güzel. Ama nedendir pek bir zevk alamadım araçtan. Koltuk döşemeleri içimi kararttı. Sordum, bej renk seçeneği yokmuş. Al burdan yak! Neyse deyip indim araçtan. Oğlum 6 yaşında. “Nasıl, beğendin mi?” dedim, omzunu silkti. Anahtarı teslim edip olay yerinden uzaklaştık. Sonra moralimiz düzelsin diye düşünürken, az ötedeki Volkswagen showroom’u gözüme çarptı. Son kasa Passat acaip hoşuma gidiyordu. Bi de onu deneyelim, popomuz koltuk görsün deyip girdik içeri. O yazı da burada.

Bir Cevap Yazın