Linkler

Takip ettiğim, etkinliklerine katıldığım ve sizin de yakından tanımanızı istediğim girişim/platformları  aşağıda listeledim. Yenileri oldukça listeye eklemeye devam edeceğim. Varsa öneriniz, bana yazın lütfen.

 

 İzmir Girişim Platformu http://www.izmirgirisim.org/

İzmir’deki girişim ekosistemini büyütmeyi amaçlayan platformlardan.

 stage-co http://stage-co.com/
Son derece aktif ve etkin bir girişim platformu. İzmir’e şimdiden çok şey kazandırdı. Girişim ekosistemimizin çok önemli bir parçası.Başlıca faaliyet gurupları:
Stage-Co Platform: Girişimcilikle ilgili çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Ekosistemi tanımak ve bir parçası olmak için düzenlenen etkinlikleri kaçırmayın! Boğumdan da etkinliklerini duyurmaya devam edeceğim.
Stage-Co Masters: Girişimcilere yönelik mentör eğitimleri.
Stage-Co Mature: Tohum öncesi ve tohum destek programı. Girişimleri bir sonraki aşamaya hazırlıyor.View image on TwitterBence Patric müthiş iş çıkartıyor İzmir’de.
 DEPARK http://www.depark.com/

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin teknoparkı. Çok kısa sürede İzmir’de çok etkin oldu, belli başlı firmaları bünyesine mıknatıs gibi çekmeyi başardı. Buca Tınaztepe kampusündeki Alfa binasına şimdi de daha büyük Beta binasını ekledi. Hızla büyüyor. Girişimlere destek oluyor.

 Bigg.Assist  http://www.biggassist.com/

TÜBİTAK BİGG fonunun değerlendiricilerinden. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesindeki TEKNOPARK İZMİR’in bünyesinde. İzmir’de BİGG fonuna başvurabileceğiniz sınırlı adresten biri.

  http://girisim.deu.edu.tr/bigg/index.php

TÜBİTAK BİGG fonunun İzmir’deki bir diğer başvuru noktası da DEPARK.