İzmir Girisim Zirvesi – 2015

logo

5 Aralık 2015’te İzmir Dokuz Eylül Ünv. DESEM’de İzmir Girişim Zirvesi yapıldı. Yapılan girişim başvurularından Kabul edilen 8 tanesi jüri önünde sunumlarını yaptılar. Salonun yeterince dolu olmaması beni biraz şaşırttı doğrusu. Belki tanıtımı yeterince iyi yapılamadığından veya katılımın ücretli oluşu (ki çok küçük bir rakamdı) belki bahane olabilir. Hiç yoktan iyidir deyip etkinliğe geçelim..

Bla Bla Car ve Scorp’un da ayrıca tanıtım amaçlı sunum yaptığı etkinlikte gnn offices de sponsorlar arasındaydı. Jüri üyelerinin listesine İGZ’nin web sitesininden göz atabilirsiniz. Şurası gerçek, İzmir’de teknoloji girişimleri ve yatırım ekosistemi henüz çok küçük. Bunda en büyük pay bence yeterince çok İzmirli işadamı ve ailenin angel investor olarak ekosistemde yer almaması. Ben açıkcası sadece İzmir değil tüm Ege’yi ve hatta tüm Türkiye’yi kapsamak gerektiğini düşünüyorum ve önümüzdeki 2-3 yılda ekosistemin büyümesi konusunda iyimserim.

Girişim sunumları başladığında bu tip etkinliklerde genelde olduğu gibi önce sahneye çıkan ekipler fazlasıyla uzun (20dk yapan oldu) sunum yaptılar. Zaman geçtikçe zaman daraldığından sona kalan girişimlere sadece 3 dakika verildi.  Etkinlik sonunda jüri tarafından birinci seçilen Kipu (mobil Kitap Paylaşım Uygulaması) oldu. Nayn.co da jüri özel ödülü aldı. Arkadaşları tebrik ediyorum.

 

Bir Cevap Yazın