Startup Weekend Health Ardından

İzmir’de 22-24 Ocak 2016 tarihleri arasında 54 saatlik Startup Weekend etkinliği gerçekleştirildi. Hasta olmama rağmen sağlık üzerinde olması nedeniyle kendimi zorlayarak gittim. İzmir’de pek alışık olmadığımız derecede hava soğuktu (1-2 derece!). Etkinlik IBG (International Biomedicine and Genome Institute) binasında yapıldı. Binanın biraz soğuk olması dışında herşey güzeldi. Organizasyonu yapanlar ve ev sahibimiz katılımcılara çok iyi baktılar. Özellikle Ayşe ve Ezgi her zamanki gibi durmadan koşturup durdular. Patrick her zamanki enerjisi ile tüm ekipleri yönlendirdi ve etkinliği organize etti. Startup Weekend, kurgusu gereği oldukça eğlenceli bir etkinlik. Aslında havaların sıcak olduğu zamanlarda yapıldığında harika olur.

İlk gün bir fikir belirliyorsunuz ve 1dk lık çok kısa bir sunum yapıyorsunuz. Fikrinizde sizinle çalışmak isteyenlerden hemen bir gurup oluşturuyorsunuz. Fikrinizle hiç kimse ilgilenmez ve gurup oluşturamazsanız mecburen başkasının gurubuna katılıyorsunuz. Normalde 54 saat boyunca hiç ayrılmadan, projeniz üzerinde tüm ekibinizle çalışmalısınız, hatta vardiya bile oluşturabilirsiniz. Ama hava çoook soğuktu, aylardan kıştı, bina zaten soğuktu, böyle olunca tabi kimse binada yatıya kalmadı 🙂

9 ekiple başlayan etkinlik sonuçta 5 ekibin sunumuyla sona erdi. Jüri’de IBG Prof. Dr. Mehmet ÖZTÜRK. aktifdata genel müdürü Serkan İçer ve EGİAD’dan iki kişi vardı. Bence 3 günün sonunda  güzel sunumlar çıktı ortaya. Çoğu katılımcı için öğretici oldu. Konu sağlıkla sınırlı olmasına rağmen beklediğimden fazla katılımcı vardı. Sanırım yaklaşık 40 kişi.

Etkinlik başlangıcında Akın Gündoğdu ve Taner Eyrice’yle 3 kişilik bir ekip kurduk. Bizim ekibin projesi alerji kontrolü üzerineydi ve “1st Runner” olarak tamamladık. Bahar ve yaz aylarında yeni bir startup weekend yapılacak ve ona bu sefer mümkünse daha fazla zaman ayıracağım. Kısaca kağıt üzerinde startup kurma oyunu da diyebileceğimiz Startup Weekend etkinlikleri hem eğlenceli hem yeni insanlarla tanışmak için güzel fırsatlar sunuyor. Bu etkinlikleri takip edin ve kaçırmayın derim.

 

Startup Weekend Health Izmir

 

Bir Cevap Yazın